24 Şubat 2009 Salı

Design Management Europe Awards 2008


Design Management Europe tarafından düzenlenen Design Management Europe Awards 2008'de birisi kar amacı gütmeyen organizasyonlar kategorisinde birinci, diğeri de orta ölçekli firmalar kategorisinde mansiyon alan iki başvuruda İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nün adına yer verildi :
Ilki; 2007 den bu yana düzenli olarak katıldığımız, University College of West Flanders HOWEST tarafından planlanıp organize edilen "MULTIDISCIPLINARY APPROACH TO PRODUCT INNOVATION" IP çalışması oldu. Bu proje kar amacı gütmeyen (non-profit) organizasyonlar ve projeler alanında 2008 yılı DME birincilik ödülünü aldı. Projenin uluslararası paydaşlarından birisi de İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü. (Bu projenin poster sunumu için tıklayınız.)
İkincisi ise orta ölçekli firmalar kategorisinde mansiyon ödülünü alan Hisar firması. Hisar in DME basvuru posterinde, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ülkenin en önemli endüstriyel tasarım okullarından birisi olarak Hisar'ın başarısına katkıda bulunan aktörler arasında gösterilmekte. (Bu projenin poster sunumu için tıklayınız.)
Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Alpay Er söz konusu başarılar için; "Başarılı projelerin bir parçası olmak, doğrusu kendi başına iyi bir proje olma yönünde de umut veriyor," diyor. Birlikte, daha nice başarılı projelere imza atmak dileğiyle..

Hiç yorum yok: