26 Kasım 2011 Cumartesi

Coke&Design 2011

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğrencileri Coca-Cola ve Markaları için Stand Tasarımları Yaptılar!
İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Coca Cola İçecek ile işbirliği içinde 2010-2011 bahar döneminde EUT 311E Product Design V, EUT 312E Product Design VI, EUT 411 Ürün Tasarımı VII alan öğrencilerle “yenilikçi, yaratıcı ve farklı içecek teşhir ve satış amaçlı stand tasarımı” konulu bir proje çalışması gerçekleştirmiştir. Öğrenciler arası bir yarışma olarak kurgulanan proje Doç. Dr. Seçil Şatır, Doç. Dr. Şebnem Timur Öğüt, Y.Doç. Dr. Çiğdem Kaya, Öğr.Gör. Dr. Demet Günal Ertaş, Araş.Gör. Sinan Ödekan, Araş.Gör. Özge Merzalı Çelikoğlu, Nil Telli ve Gürçağ Özler yönetiminde bir hoca grubu ve 44 öğrencinin katılımıyla 4 farklı kategoride yürütülmüştür. Proje yürütücüsü ekip tarafından temel amaç, “yeni bir alışveriş deneyiminin bir parçası olarak kurgulanacak, marka kimliği ve değerlerini yansıtacak, yapısal olarak sağlam, ergonomik ve kullanılabilir standlar ortaya koyabilmek” olarak belirlenmiştir. Her öğrenci projesini tanıtan pafta ve maketlerin yanı sıra 2 dakikalık tanıtım filmleri hazırlamıştır. Projeler önce proje yürütücüsü öğretim elemanları ve Coca-Cola Pazarlama elemanlarından oluşan bir jüri tarafından ön elemeye tabi tutulmuş, bu elemeyi geçen projeler Coca-Cola üst yönetimine sunulmuştur. Projelerden bazıları şirket tarafından ödüle değer bulunarak öğrencilere para ödülünün verilmesinin yanı sıra birincilik ödülü alan 3 projenin prototipleri üretilmiş ve 25.Kasım.2011’de Coca-Cola İçecek’in Ümraniye’deki merkezinde düzenlenen bir törenle şirket yönetimiyle paylaşılmıştır . Çok yakında çevrenizde Coca Cola ve markalarını içeren yeni standlar görürseniz şaşırmayın…

Coca-Cola ve Markaları için Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması Kategorileri ve Kazananlar:
İç Mekan Kategorisi:İç mekanlar, yani alışveriş merkezleri veya zincir mağazalarda kullanıma yönelik, ABC1 and C2DE gelir gruplarına hitap edebilecek şekilde dönüşebilen, 2,5 lt Coca-Cola şişelerini alabilecek büyüklükte standların tasarlanması.
Birinci ve Büyük Ödülü kazanan: Ebru Konya
Mansiyon – Hilal Özdil
Dış Mekan Kategorisi: Dış mekanlar, yani bakkalar, büfeler veya plaj gibi yerlerde kullanılmak üzere hareket edebilen 2,5 lt veya 1,5lt Coca-Cola şişelerini alabilecek büyüklükte standların tasarlanması.
Birinci – Feyza Uğurlu
Mansiyon – Gizem Ünaler
Vizyon 2020 Kategorisi:
Birinci – Bahadır Çağatay Metin
Eco-Design Kategorisi: Birinci - Bilgenur Öztürk


1 yorum:

AHMET dedi ki...

çok yaratıcı tasarım fikirleri. daha fazla paylaşım bekliyoruz sizlerden. belki bizim içmimari tasarımlarımız da görmek istersiniz.

http://www.facebook.com/ProfilDesignTurkey