7 Eylül 2010 Salı

İsveç Tohumları (Swedish Seeds) Sergi, Seminer ve Çalıştay Serisi Ekim'de İstanbul’da

"İsveç Tohumları (Swedish Seeds) Sergisi"
Mats Westerberg & Ivar Inkapööl tarafından yürütülen "Çocuklar için eğlenceli ve öğretici oyun parkları tasarlama" çalıştayı sonuçları Swedish Seeds sergisi ile birlikte 102 no'lu salonda sergilenmekte.
"Çocuklar için Tasarım: İsveç Yaklaşımından Öğrenmek" Semineri
Stockholm merkezli İsveç Enstitüsü, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve İsveç Başkonsolosluğu işbirliğinde çocuklara güvenli bir yetişme ortamı sağlayan İsveç tasarımlı ürünlerden oluşan İsveç Tohumları (Swedish Seeds) Sergisi 7 Ekim tarihinde açıldı ve 8 - 27 Ekim 2010 tarihleri arasında İTÜ Taşkışla 102 no’lu sergi salonunda görülebilir.
Gezici bir sergi olarak tasarlanan ve daha önce Berlin, Bogota ve Moskova gibi şehirlerde gerçekleştirilen "İsveç Tohumları (Swedish Seeds) Sergisi", çocukların gelişim sürecini daha güvenli, daha emin ve eğlenceli kılmak ve ebeveynlerinin yaşamlarını kolaylaştırıp keyifli hale getirmeyi hedefleyerek tasarlanmış elli üründen oluşuyor ve İsveç kültüründe çocuklara gösterilen özeni yansıtıyor.
Sergi beraberinde 7 Ekim 2010 Perşembe günü İTÜ Taşkışla 109 no'lu konferans salonunda "Çocuklar için Tasarım: İsveç Yaklaşımından Öğrenmek" başlıklı bir seminer düzenlendi. Seminerde çocuklara yönelik tasarımlar ve oyun alanları konusunda uzman İsveçli ve Türk konuşmacılar yer aldı.
http://www.swedishseeds.com
http://www.si.se/English/
http://www.swedenabroad.com/Start____86072.aspx
Seminer Programı için,

Hiç yorum yok: